فیلرها (1): اصول کلی

فیلر چیست؟

فیلر یعنی پُرکننده! ازفیلرهای مختلف برای پُرکردن فرورفتگی‌های پوست مثل چین‌های پوست صورت یا شکل دادن به برخی نواحی بدن (مثل لب و گونه) استفاده می‌شود. فیلرها انواع مختلفی دارند، به عنوان مثال چربی نوعی فیلر است که از بدن خودتان گرفته می‌شود و می‌توان آن را در نواحی مختلف تزریق کرد. ژل هم یک نوع فیلر است که معمولاً دائمی است و از بین نمی‌رود و بهتر است از آن استفاده نشود.

در حال حاضر از جمله رایج‌ترین فیلرهای مورد استفاده می‌توانیم «اسید هیالورونیک» را نام ببریم که فیلری کم عارضه و طبیعی‌ست و اگر درست تزریق شود، نتایج خوبی در انتظار شما خواهد بود. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد اسید هیالورونیک صحبت می کنیم.

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی است که در پوست شما وجود دارد و سبب قوام پوست می‌شود، در ضمن نقش تغذیه‌ای نیزدارد و به سبب توانایی جذب آب، به پوست حجم می‌دهد. همین ماده یعنی اسید هیالورونیک را به طور مصنوعی تولید کرده‌اند و به‌صورت فیلر در سرنگ‌های آماده برای تزریق توسط پزشک متخصص پوست آماده نموده‌اند. انواع اسیدهای هیالورونیک وجود دارند که از نظر فرمول، غلظت و ماندگاری با یکدیگر فرق دارند. برای انتخاب اسید هیالورونیک مناسب حتماً با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. اسید هیالورونیک ماده‌ای بدون رنگ و شفاف و ژله‌ای شکل است.

فیلر

روند افزایش سن در صورت چگونه است؟

با افزایش سن به تدریج پوست نازک می‌شود و انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد. می دانید چرا؟ به این خاطر که با افزایش سن، برخی از مواد مهم پوست نظیر کلاژن، اسید هیالورونیک و الاستین کم می‌شوند. این  مواد درحالت طبیعی به پوست قوام می‌دهند و مانع شل شدن آن می شوند. یادتان باشد، برخی عوامل خارجی مانند نور آفتاب یا سیگار کشیدن سبب سرعت گرفتن روند پیری پوست می‌شوند.

انقباض عادتی عضلات صورت درهنگام نشان دادن احساسات مختلف (مانند اخم کردن) هم می‌تواند در ایجاد چین‌های صورت نقش داشته باشد. البته برای برطرف کردن این نوع چین‌های حرکتی بهتر است از تزریق بوتاکس استفاده شود. با افزایش سن اتفاق نامطلوب دیگری نیز رخ می‌دهد. حجم بافت صورت کم می‌شود؛ زیرا بافت چربی زیر پوست تجزیه و در برخی مناطق جابجا می‌شود. در حقیقت وقتی سن بالا می‌رود، تودۀ بافت در ناحیۀ گونه‌ها به سمت پائین جابجا می‌شود. وقتی جوان هستیم، گونه‌هایمان برجسته هستند و چانه‌مان کوچک است، برعکس وقتی که سن بالا می رود، به سبب جابجایی بافت نرم، گونه‌ها صاف می‌شوند و پائین صورت حجم بیشتری پیدا می کند.

تزریق اسید هیالورونیک چگونه می‌تواند به جوانسازی صورت کمک کند؟

تزریق فیلرهای پوستی یکی از رایج‌ترین روش‌های زیباسازی و جوانسازی است و در آمریکا بعد تزریق بوتاکس، دومین روش جوانسازی و زیباسازی به شمار می رود. با تزریق انواع فیلرها می‌توان چین و چروک‌های پوست صورت را برطرف کرد (کم کردن خط خنده)، به صورت حجم داد (برجسته کردن گونه‌ها) یا شکل بخش‌های مختلف صورت را مشخص‌تر کرد (شکل دادن و حجم دادن به لب ها). در ضمن برخی از فیلرها، پوست را وادار به کلاژن سازی می‌کنند و بدین ترتیب روند افزایش سن را معکوس می‌نمایند. اجازه بدهید تا پزشک متخصص پوست در مورد نوع فیلر مناسب برایتان توضیح بدهد و بعد فیلر مناسب انتخاب کنید و معجزه جوانسازی را تجربه کنید.

 

در صورت تمایل به دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:


کلینیک پوست و زیبایی ونک – دکتر مهدی ایزدی
شماره‌های تماس: 88662404 – 88662603 (021)

2019-11-12T10:02:08+03:30