افزایش سن اجتناب‌ناپذیر است. نمی‌توان از بالا رفتن سن جلوگیری کرد و باید اقدامات لازم برای جوانسازی پوست صورت اتخاذ شود. با افزایش سن، تغییراتی روی صورتمان ایجاد می‌شوند که خیلی خوشایند نیستند. این تغییرات ظاهری را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

تغییرات پوست با افزایش سن

چروک‌های پوست

چروک‌هایی روی صورت ظاهر می‌شوند که قبلا اثری از آن‌ها نبود. این چروک‌ها دو دسته‌اند:
• چروک‌های ثابت
• چروک‌های متحرک
چروک‌های متحرک یعنی چروک‌هایی که به‌دنبال حرکت عضلات صورت ایجاد می‌شوند(مثل خط اخم و چروک‌های افقی پیشانی و چروک‌های اطراف چشم) و چروک‌های ساکن یعنی چروک‌هایی که بدون انقباض عضلات صورت نیز دیده می‌شود(مثل خطوط خنده یا خطوط اشک). اگر زود به سراغ چروک‌های متحرک نرویم و اقدام به جوانسازی پوست صورت نکنیم، بخشی از آنها تبدیل به چروک‌های ساکن می‌شوند، مثل چروک‌های ناشی از اخم که به‌طور عمودی بین دو چشم ایجاد می‌شوند. در ابتدا تنها زمانی که اخم می‌کنیم آن‌ها را می‌بینیم اما با مرور زمان متوجه خواهیم شد که آنها همانند شیاری در صورت ما حفر شده‌اند.

کم شدن حجم پوست

با افزایش سن، بخشی از بافت‌های پوست و زیر پوست از بین می‌روند و پوست، حجم خودش را از دست می‌دهد.

ریختن پوست

نیروی جاذبه را دست کم نگیرید. نیروی جاذبۀ زمین، پوست ما را به سمت خود می‌کشد و با گذشت زمان، پوست مثل شمع آب شده پائین می‌ریزد و چروک‌ها را بیشتر نشان می‌دهد.

لکه‌های پوستی

با افزایش سن، دیگر نباید انتظار یکدستی رنگ پوست را داشته باشیم. با گذشت زمان، شاهد لکه‌ها، خال‌ها و رگ‌های متسع خواهیم بود. یادمان باشد که روند پیری پوست، نوعی روند درونی است و در طی زمان اتفاق می‌افتد و نمی‌شود جلوی آن را گرفت، اما برخی عوامل خارجی نیز وجود دارند که این روند درونی را تسریع کرده و سبب می‌شوند پوست زودتر و بیشتر پیر شود.
عوامل خارجی این بیماری، عبارتند از: نور خورشید و سیگار کشیدن. در مورد نور خورشید این نکتۀ بسیار مهم را به‌خاطر بسپارید که پوست حتی یک اشعه از نور خورشیدی که به آن می‌رسد را فراموش نمی‌کند. نور آفتاب، تأثیر زیادی روی پوست می‌گذارد و باعث ایجاد لکه‌ها می‌شود.
اما چه باید کرد که این تغییرات نا‌خوشایند را از بین برد و پوست را به حالت اول برگرداند و گرد پیری را از آن دور کرد؟ آیا امکان‌پذیر است؟ جواب مثبت است. بله می‌توان روند پیری را به تأخیر انداخت و تا حدی پوست را به حالت اول برگرداند و این امکان وجود دارد که ظاهر پوست را بهتر کرد، اما به‌شرط آن‌که موارد زیر را حتما به‌خاطر داشته باشید:
۱. انتظار معجزه نداشته باشید. همه‌چیز را می‌توان بهتر کرد، اما به‌طور منطقی! اگر هفتاد سال سن دارید، انتظار نداشته باشید که بعد از جوانسازی، پوست افراد بیست ساله را پیدا کنید.
۲. جوانسازی، مجموعه‌ای از کارهای مختلف است. انتظار نداشته باشید که فقط یک کار انجام بدهید و صورت شما به دوران جوانی برگردد. باید مجموعه‌ای از اقدامات مختلف انجام شود تا بتوان ساختمان فروریختۀ صورت را نوسازی کرد.
۳. به‌عنوان مثال فکر نکنید که با تزریق بوتاکس کار تمام است و شما جوان می‌شوید، نه! چنین نیست. زمانی که بوتاکس تزریق می‌کنید، چروک‌های دور چشم و پیشانی و خط‌ اخم را از بین می‌برید اما مشکلات قسمت پائین صورت با بوتاکس حل نمی‌شود و باید فکری هم برای آنها کنید.
۴. صبر داشته باشید. جوانسازی روندی ناگهانی نیست! انتظار نداشته باشید که در طول یک شب جوان شوید! فکر نکنید که کسی می‌تواند شما را به‌یک‌باره بیست سال جوان‌تر کند. جوانسازی، روندی است که نیاز به زمان دارد. به‌عنوان مثال اثر خیلی از لیزرهای جوانسازی بعد از چهار تا شش هفته، آن هم به‌آرامی ظاهر می‌شوند.
۵. پیگیر باشید. باید با صبر و حوصله و به‌طور مداوم به فکر جوانسازی صورت خود باشید، باید کارهای مختلفی را در زمان‌های متفاوتی انجام بدهید تا زمانی را که گذشته است، جبران کنید. تلاش شما پایانی ندارد. یادتان باشد هر لحظه که می‌گذرد، سن‌تان بالاتر می‌رود. زمان برعلیه شما کار می‌کند، به‌طور مداوم! شما هم باید به‌طور پیوسته بر علیه زمان کار کنید.
۶. بهترین‌ها را انتخاب کنید. پوست صورت شوخی بردار نیست! ظاهر شما خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید اهمیت دارد. برایش خرج کنید؛ پشیمان نمی‌‌شوید. برای جوانسازی از بهترین مواد، بهترین دستگاه‌ها و بهترین پزشکان استفاده کنید.
حالا برویم سراغ روش‌های غیرجراحی که می‌تواند پوست صورت شما را جوان‌تر کند، روش‌هایی که به طُرق مختلف چروک‌های پوست را از بین‌می برد، به پوست صورت آبرسانی می‌کند، به آن حجم می‌دهد، لکه‌های آن را از بین می‌برد و آن را سفت‌تر، صاف‌تر و شاداب‌تر می‌کنند. این روش‎ها را به سه دسته تقسیم می‌کنیم:
۱. روش‌های شیمیایی
۲. روش‌های تزریقی
۳. روش‌های لیزری و شبه لیزری

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست صورت با روش‌های شیمیایی

روش‌های شیمیایی جوانسازی را به دو دستۀ اصلی تقسیم می‌کنیم:

دارو‌ها

استفاده از دارو معجزه نمی‌‌کند، اما در دراز مدت مؤثر است. یادتان باشد که اگر می‌خواهید با استفاده از دارو‌های موضعی مختلف، پوست صورت خودتان را شاداب‌‌تر و جوان‌‌تر کنید، باید صبر داشته باشید. دارو‌های مختلف اثر فوری ایجاد نمی‌‌کنند، بلکه به‌تدریج و در طول زمان به پوست کمک می‌کنند تا آب بیشتری جذب کند، کمی بیشتر کلاژن بسازد و شاداب‌‌تر شود. بنابراین من توصیه می‌‌کنم که همیشه از داروهای مختلف استفاده کنید، ممکن است همین حالا اثر آنها را نبینید، اما در دراز مدت تأثیر خوبی روی پوست شما ایجاد خواهند کرد.

پیلینگ شیمیایی

در پیلینگ شیمیایی موادی بر روی سطح پوست مالیده می‌‌شوند. این مواد می‌‌توانند لایه‌های پوست را ازبین‌ببرد و سبب ایجاد پوست جدید شود. پیلینگ شیمیایی را در سه سطح انجام می‌‌دهیم: پیلینگ‌‌‌‌های شیمیایی سطحی که فقط لایۀ سطحی پوست را ازبین می‌‌برند و سبب شفافیت پوست می‌‌شوند.
برخی از انواع این نوع پیلینگ در دراز مدت نیز می‌‌توانند تأثیرگذار باشد. پیلینگ شیمیایی با عمق متوسط که عمق بیشتری از پوست را تحت‌تأثیر قرار می‌‌دهد و پیلینگ شیمیایی عمقی که کاری تهاجمی است. این روش سبب می‌‌شود، پوست تا جایی که می‌تواند خود را بازسازی کند، از بین برود.

جوانسازی پوست صورت با روش‌‌های تزریقی

می‌‌توانیم روش‌‌های تزریقی جوانسازی پوست صورت را به سه دستۀ اصلی تقسیم کنیم:

تزریق توکسین بوتولینوم

بوتاکس نوعی از سم بوتولینوم است که از آن برای ازبین‌بردن چین‌‌های متحرک استفاده می‌‌شود. این سم، اگر به داخل و یا در نزدیکی عضله تزریق شود، می‌تواند عضله را فلج کند. سم را از نوعی باکتری به‌ دست می‌‌آورند(همان باکتری که شما را مجبور می‌‌کند تا کنسرو‌‌ها را بجوشانید و بعد میل کنید؛ چون ممکن است باکتری در داخل آن رشد کند و سم تولید کرده باشد و بعد از خوردن سم، بدن فلج شود. جوشاندن، این سم را از بین می‌‌‌برد).
از سمی بودن بوتاکس نترسید. هر چیزی اگر درست مصرف نشود، می‌‌تواند سمی باشد (شکر و چربی را به‌یاد بیاورید که اگر زیاد مصرف کنیم، چه بلایی بر سرمان می‌‌آورند). درهرصورت سم بوتولینوم یا همان بوتاکس، کاربرد مهمی در جوانسازی پوست صورت و البته بسیاری از شاخه‌های دیگر پزشکی دارد.
به کمک این سم می‌‎توان عضلات خاص را فلج کرد و از ایجاد چین‌‌هایی که در اثر انقباض این عضلات به‌وجود می‌آیند، جلوگیری کرد. از مهم‌ترین کاربرد‌‌های بوتاکس می‌‌توان به فلج کردن عضلات بخش بالایی صورت و از بین بردن سه دسته چین اصلی یعنی خطوط اخم، چین‌های افقی پیشانی و چین‌های شعاعی دور چشم اشاره کرد.
زمانی‌که اخم می‌‌کنید، عضلاتی که در دو طرف و بالای ابرو‌‌های شما هستند، منقبض می‌شود و دو چین عمودی بین چشم‌‌هایتان ایجاد می‌‌کنند. اوایل، این چین‌ها فقط موقع اخم کردن ظاهر می‌‌شوند، اما به‌تدریج محل چین‌‌ها در داخل پوست شما فرورفتگی ایجاد می‌‌کند و خطوطی ثابت باقی می‌‌مانند، در این حالت حتی اگر اخم هم نکنید، دو چین عمودی بین چشمانتان دیده می‌‌شود. یعنی چینی که در ابتدا متحرک بوده و تنها به‌دنبال انقباض عضلات، ایجاد می‌شد، حالا تبدیل به چین ثابت می‌شود. با گذشت زمان به عمق آن افزوده شده، بدتر و بدتر به‌نظر می‌رسد.

معجزه جوانسازی
در مورد خطوط پیشانی نیز همین مورد صادق است. وقتی سن شما پائین است؛ فقط وقتی تعجب می‌‌کنید و یا حرکت دیگری به پیشانی خود می‌‌دهید، چین‌‌های افقی روی پیشانی شما دیده می‌‌شوند، اما کم‌کم این چین‌‌ها اثر خود را روی پوست گذاشته و در پوست حک می‌‌شوند. حتی اگر پیشانی شما حرکت هم نکند، باز هم می‌‌شود این خطوط افقی را دید.
بنابراین برای پیشگیری از این عارضه، یعنی برای آنکه چین‌‌های حرکتی به چین‌‌های ساکن تبدیل نشوند، می‌‌توان از بوتاکس استفاده کرد. بوتاکس عضلات را فلج کرده و نمی‌‌‌‌گذارد چین‌‌های حرکتی ایجاد شوند. در ضمن به‌تدریج و با دفعات بیشتر تزریق بوتاکس، عضلات، قدرت انقباض و عادت به انقباض را از دست می‌‌دهند و در نهایت امکان ایجاد چین‌‌های ساکن در مناطق تحت درمان کمتر می‌‌شود.
به همین ترتیب چین‌های دورچشم را در نظر بگیرید. وقتی می‌خندید یا چشمانتان را جمع می‌‌کنید، به‌خاطر انقباض عضلات دور چشم، چین‌‌های شعاعی ایجاد شده که مثل پنجه‌های کلاغ هستند. به‌تدریج این چین‌‌ها اثر خود را روی پوست گذاشته و جای خود را در پوست حکاکی می‌‌کنند. زمانی هم که نمی‌‌‌‌خندید یا چشمانتان را جمع نمی‌‌‌‌کنید، می‌توان آن‌‌ها را دید.
می‌‌دانید همین چین‌‌های به‌ظاهر ظریف و بی‌اثر، از نظر ظاهری چقدر می‌‌توانند سن شما را بالاتر نشان بدهند. تزریق بوتاکس مانع انقباض عضلات دور چشم شده و از ایجاد چین‌‌ها جلوگیری می‌‌کند. مهم‌‌تر از همه مانع می‌‌شوند که این چین‌‌ها اثر خودشان را به‌طور ماندگار روی صورت شما بگذارند و تبدیل به چین‌‌های ساکن شوند.
برای جوانسازی از بوتاکس استفاده‌‌های دیگری نیز می‌‌شود. به‌عنوان مثال می‌توان به کمک بوتاکس خطوط شعاعی دور لب (مخصوصا لب بالا) را بر‌‌طرف کرد، خطوط خنده را کم‌‌عمق‌تر کرد. نوار‌‌های عمودی گردن را که با افزایش سن ایجاد می‌‌شوند، کاهش داد و چین‌‌های چانه را کم کرد.
اما یادتان باشد، بهترین اثر بوتاکس در جوانسازی مربوط به قسمت بالای صورت می‌‌شود. درست است که بوتاکس می‌‌تواند روی قسمت پائین صورت هم اثر بگذارد و عضلات این ناحیه را هم فلج و چین‌‌های پائین صورت را هم کم کند یا از بین ببرد؛ اما اثربخشی آن در قسمت بالای صورت بیشتر است. تزریق بوتاکس در بخش‌های پائینی صورت برای تعداد کمی از افراد کاربرد دارد. به‌عنوان مثال برخی از افراد وقتی می‌‌‌خندند لب بالای‌ آنها به سمت بالا می‌‌رود و لثه‌‌‌هایشان بیش از حد نمایان می‌‌شود. در این افراد معمولاً خطوط خنده هم عمیق‌تر است. علت این مسئله انقباض بیش از حد عضلۀ خاصی در صورت است.
با تزریق بوتاکس می‌‌شود این عضله را نیمه‌فلج کرد، به این ترتیب از عمق خط خنده کم می‌‌شود، زمان خندیدن، لثه‌‌ها بیش از حد نمایان نمی‌شود و لب بالا پُرتر به‌نظر می‌‌‌رسد. یادتان باشد که اثر بوتاکس ۳ تا ۵ ماه است. بعد از این زمان بار دیگر باید تزریق را تجدید کنید. البته بعد از چندین بار تزریق بوتاکس، به‌سبب عادت کردن عضلات، ممکن است نیاز به تزریق کمتری داشته باشید.

فیلر‌‌ها

فیلر یعنی پُرکننده. فیلرها موادی هستند که در داخل پوست تزریق شده و دو کار اصلی انجام می‌دهند: اول اینکه به پوست حجم و شکل می‌‌دهند (به‌عنوان مثال با افزایش سن، بافت‌های زیر‌‌پوستی تجزیه شده و از حجم پوست کم می‌‌شود. در این حالت با تزریق فیلر، حجم ازدست‌رفته را می‌توان جبران کرد). دوم اینکه می‌‌توانند از شدت چین‌‌ها بکاهند (به‌عنوان مثال خطوط خنده با افزایش سن عمق بیشتری پیدا می‌‌کنند که با تزریق فیلر می‌توان از عمق این چین‌‌ها کم کرد). می‌‌توانیم فیلر‌‌ها را به دو دستۀاصلی تقسیم کنیم:

فیلر‌‌های آماده

این نوع فیلر‌‌ها به‌صورت سرنگ‌های آمادۀ تزریق موجود هستند، انواع و قیمت‌‌های مختلفی هم دارند. معروف‌ترین فیلر‌‌های آماده، اسید‌‌های هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که در حالت طبیعی هم در پوست وجود دارد و به پوست حجم و آب می‌دهد و هم نقشی در تغذیۀ پوست بر‌‌عهده دارد.
اسید هیالورونیک را می‌توان خیلی راحت در داخل پوست تزریق کرد و به‌کمک آن به پوست حجم و شکل داد و از عمق چین‌‌ها هم کم کرد. اسید هیالورونیک ماده‌ای شفاف بوده و به‌صورت سرنگ‌‌های آمادۀ تزریق موجود است. این ماده انواع مختلفی دارد که از هر نوع آن می‌‌توان برای منظوری خاص استفاده کرد (به‌عنوان مثال نوع اسید هیالورونیکی که برای حجم دادن به لب به‌کار می‌‌رود با نوع اسید هیالورونیکی که برای حجم دادن به گونه تزریق می‌‌شود، متفاوت است).
تزریق اسید هیالورونیک عارضۀ چندانی ندارد. در صورتی‌که تزریق، مطابق‌میل نباشد یا احیانا عارضه‌‌ای مانند بر‌‌‌جستگی بیش از حد یا شکل نامناسب ایجاد کند می‌توان به‌کمک تزریق ماده‌ای به نام هیالورونید آن را حل کرد و از بین برد.
به‌یاد داشته باشید که براساس زمان ماندگاری، فیلر‌‌ها را به انواع مختلفی نظیر فیلر‌‌های کوتاه‌مدت (که تا ۶ماه در بدن می‌‌مانند)، فیلر‌‌های بلند مدت (که تا ۱ سال ماندگاری دارند)، فیلر‌‌های نیمه‌دائمی (که تا ۲ سال باقی می‌‌مانند) و فیلر‌‌های دائمی (که همیشه باقی می‌‌مانند)، تقسیم کرد.
توصیه می‌‌کنم که به‌هیچ‌وجه از فیلر‌‌های دائمی (مانند ژل‌‌‌‌هایی که قبلا از آنها استفاده می‌‌شد)، استفاده نکنید. این نوع فیلرها همیشه در پوست شما می‌‌مانند و خطر جابه‌جایی و عفونت دارند. علاوه‌بر این یادتان باشد که بخواهید یا نخواهید سن شما بالا می‌‌رود و فیلری که الان برای شما مناسب است و در جای درست تزریق شده است، ممکن است ۱۰ سال بعد مناسب نباشد و با تغییراتی که در نتیجۀ افزایش سن روی می‌دهد، شکل نامناسبی به چهره شما بدهد.

چربی

چربی هم نوعی فیلر است. چربی از بدن خود شما تهیه می‌‌شود. به‌عبارت دیگر بخشی از بافت و سلول‌های چربی باسن یا شکم، تحت شرایط خاص، بیرون آورده شده و در پوست صورت تزریق می‌‌گردد. حتما فکر می‌کنید که چون چربی از بدن خود شما تهیه می‌‌شود، کیفیت بهتری دارد، ماندگارتر است و تزریق آن عوارض کمتری دارد، اما راستش چنین نیست.
چربی تزریق شده در حقیقت مثل بافتی رفتار می‌‌کند که پیوند زده شده است. ممکن است این پیوند بگیرد و در این صورت ماندگاری خوبی دارد و ممکن است سلول‌‌های چربی در محل جدید زنده نمانند و تأثیر تزریق چربی، زود از بین برود. بنابراین برای حجم‌های کم به‌نظر می‌‌رسد که فیلر‌‌های آماده، بهتر و مؤثرتر عمل کنند.

معجزه جوانسازی

مزو‌تراپی

در مزوتراپی با استفاده از ‌سرنگ‌های بسیار ظریف موادی در داخل پوست تزریق می‌شوند. این مواد، به جوانسازی پوست صورت کمک می‌‌کنند. ازجمله مواد مورد استفاده در مزوتراپی برای جوانسازی، می‌توان به اسید هیالورونیک و آنتی‌اکسیدان‌های مختلف اشاره کرد.
اساس درمان مزوتراپی بر این فرض استوار است که دارویی که مستقیم به داخل پوست تزریق می‌‌شود، به‌طور مستقیم نیز روی پوست اثر می‌‌گذارد، به‌عبارت دیگر داروی خوراکی باید از طریق خوراکی جذب شود و بعد از وارد شدن در گردش خون، بخش کوچکی از آن به پوست برسد.
ما می‌توانیم داروی مورد نیاز را مستقیما در پوست تزریق کنیم و با این کار عوارض کمتری هم داشته باشیم و از داروی کمتری هم استفاده کنیم. در ضمن ورود سوزن‌های ظریف به داخل پوست، نیز نوعی محرک برای پوست است و می‌‌تواند سبب بازسازی و جوانسازی آن شود.

روش‌‌های لیزری و شبه‌لیزری

اول بدانیم که لیزر نوعی نور متمرکز است که می‌‌تواند توسط یک هدف خاص در پوست، جذب و تبدیل به گرما شود و فقط آن هدف را از بین ببرد؛ بدون آن که به سایر بخش‌‌ها و ساختمان‌های پوست آسیب برساند. از این خاصیت لیزر می‌توان برای تحقق اهداف جوانسازی پوست صورت و سایر نواحی بدن استفاده کرد.
دوم این که به‌یاد داشته باشید وقتی گرما وارد پوست شود، پوست سفت‌تر می‌‌شود. به‌عبارت دیگر، اگر گرما به‌صورت کنترل شده وارد پوست شود، می‌تواند انواعی از سلول‌‌های پوست را تحریک کند که کلاژن می‌‌سازند. کلاژن ماده‌ای است که سبب سفتی و قوام پوست می‌‌شود. پس به کمک لیزر می‌توان گرما را وارد پوست کرد و آن را وادار به کلاژن‌سازی نمود. به این ترتیب، پوست را سفت‌‌تر و جوان‌‌تر کرد.
در حقیقت دو روش اصلی لیزر برای جوانسازی وجود دارد: روش تخریبی و روش غیر‌‌تخریبی. در روش تخریبی با کمک لیزر، لایۀ سطحی پوست بر‌‌داشته می‌‌شود و بعد از بهبود، پوستی جوان‌تر، شفاف‌‌تر و سالم‌‌تر جای آن را می‌‌گیرد.
در نگاه اول استفاده از لیزر تخریبی روشی مناسب به‌نظر می‌‌رسد (به‌ویژه اینکه می‌‌تواند پوست را ۵ تا ۱۰ سال جوان‌‌تر کند)، اما این روش دردسر‌‌های خودش را دارد و با عوارض زیادی همراه است (ممکن است لک یا تیرگی پوستی ایجاد کند، عفونت به‌وجود بیاورد یا جای زخم لیزر باقی بماند).
از سوی دیگر طول مدت بهبودی زیاد است. سه روز اول را باید با پانسمان سر کنید و بعد تا حداقل یک هفته دچار قرمزی و تورم پوست هستید. بعد از آن باید مراقب پوست خودتان باشید تا مبادا لک شود. بنابراین از روش تخریبی در موارد خاص استفاده می‌‌شود (برای افرادی که سن بالاتر دارند و پوست آن‌‌ها بیش از حد آسیب‌دیده است).
به‌همین دلیل روش‌‌‌های غیر‌‌‌تخریبی بیشتر مورد توجه هستند. لیزر‌‌ها و دستگاه‌‌های شبه لیزری تخریبی با آسیب کم یا بدون آنکه به پوست آسیب برسانند، گرما را وارد پوست می‌‌‌کنند و سبب تحریک کلاژن‌‌سازی می‌شوند. طبیعی است که عوارض این نوع لیزر کمتر بوده و بعد از لیزر، زمان کمتری برای بهبود پوست نیاز است.
و بالاخره روشی وجود دارد که روش فراکشنال نامیده می‌شود. در این روش، بخشی از پوست لیزر می‌شود، نه تمام پوست! در حقیقت اشعۀ لیزر به‌صورت ستون‌هایی بسیار باریک وارد پوست شده و در حدود ۱۵ تا ۲۵% سطح پوست لیزر می‌‌شود. بازسازی پوست و کلاژن‌سازی از ستون‌‌های لیزر شده شروع می‌شود و در تمام پوست ادامه می‌‌یابد. این روش نسبتا جدید‌‌تر است و عوارض و درد‌‌سر کمتری دارد.

 


کلینیک پوست و زیبایی ونک – دکتر مهدی ایزدی
شماره‌های تماس: ۸۸۶۶۲۴۰۴ – ۸۸۶۶۲۶۰۳ (۰۲۱)