لیزر جنسیس چیست؟

لیزر جنسیس نوعی روش جوانسازی انقلابی است که روندهای طبیعی پوست را تحریک می‌کند تا اثرات ناشی از افزایش سن و تماس بیش از حد با نور خورشید را معکوس کند و پوستی درخشان و شفاف و سالم تحویل شما بدهد.

لیزر جنسیس نوعی لیزر غیر تهاجمی است که به کمک آن می‌توان رنگ پوست را یکدست کرد، چین و چروک‌های ظریف پوست را از بین برد و اسکارها، منافذ باز پوستی و آکنۀ فعال را درمان کرد. این لیزر گرما تولید می‌کند و با ایجاد گرما در پوست سبب می‌شود تا تولید کلاژن تحریک شود و بدین ترتیب قوام و رنگ پوست به حالت طبیعی و سالم بازگردد.

لیزر جنسیس می‌تواند در درمان روزاسه و آکنه و اسکارهای آکنه بسیار موثر واقع شود. معمولا نیاز به ۳ تا ۵ جلسه درمان است و مزیت بزرگ این لیزر این است که بعد از انجام، دوره نقاهت ندارد و حتی می‌توانید بعد از انجام لیزر به سر کار خود بروید.

درمان با لیزر جنسیس روی چه مواردی موثر است؟

 • آکنه
 • قرمزی صورت و روزاسه
 • باز بودن منافذ
 • اسکارهای آکنه، جراحی یا سوختگی
 • غیر یکدست بودن قوام پوست
 • روزاسه
 • رگ‌های صورت
 • آکنه التهابی
 • کک و مک
 • لکه‌های ناشی از افزایش سن
 • چین و چروک‌ها

لیزر جنسیس چطور اثر می‌کند؟

لیزر جنسیس نوعی لیزر غیر تخریبی «ان دی یگ» است که برخورد آن با پوست گرما ایجاد می‌کند. این گرما به عمق پوست نفوذ کرده و تولید طبیعی کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن تولید شده سبب سفت شدن و بهبود قوام پوست، کم شدن چین‌های پوستی و صاف شدن اسکارها می‌شود.

همچنین منافذ پوستی نیز طی اعمال این لیزر بر پوست بسته می‌شوند و پوست سطحی صاف‌تر و یکدست‌تر پیدا می‌کند. گرمای تولید شده توسط این لیزر سبب کشته شدن باکتری‌های سطح و زیر پوست شده و بالطبع مانع عود آکنه می‌شود (یادمان باشد که در ایجاد آکنه باکتری‌ها نقش مهمی دارند).

لیزر جنسیس

چه کسی می‌تواند یا نمی‌تواند لیزر جنسیس را انجام بدهد؟

می‌توان لیزر جنسیس را برای تمام انواع پوست انجام داد. به عبارت دیگر از آنجا که این نوع لیزر غیر تهاجمی است و گرما را در عمق پوست ایجاد می‌کند، می‌تواند برای تمامی انواع پوست‌ها مفید باشد.

من نیاز به چند جلسه درمان دارم؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چند جلسه لیزر جنسیس است. معمولا سه تا پنج جلسه لیزر با فاصله یک هفته انجام می‌شود. ممکن است تا نُه جلسه لیزر نیز انجام شود.

از لیزر جنسیس برای کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

از لیزر جنسیس برای جوانسازی پوست صورت و برطرف کردن مشکلات پوست گردن، صورت و قفسه سینه استفاده می‌شود. جوانسازی دست‌ها هم با این لیزر قابل انجام است. می‌توان برای دیگر نواحی بدن که دچار پیری زودرس پوست شده‌اند هم از این روش استفاده کرد.

آیا لیزر جنسیس درد دارد؟

لیزر جنسیس دردناک نیست و حتی برای انجام آن نیازی به استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی هم نیست. ممکن است نوعی حس گرم شدن پوست به همراه حالت سوزن سوزن شدن در حین درمان داشته باشید که اصلا ناراحت‌کننده نیست، اما یادتان باشد بعد از درمان احساس آرامش بخشی را تجربه خواهید کرد.

انجام لیزر جنسیس چقدر طول می‌کشد؟

انجام لیزر در حدود ده دقیقه تا یک ربع طول می‌کشد. خوشبختانه این نوع لیزر هیچ نوع اثرات ظاهری پوستی ایجاد نمی‌کند و بعد از لیزر می‌توانید به سر کار خود برگردید.

اثرات لیزر جنسیس چقدر دوام دارد؟

نتایج و فایده‌های لیزر جنسیس با گذشت زمان خودشان را نشان می‌دهند و بیشترین اثرات در مدت ۶ ماه قابل مشاهده خواهند بود. در مورد اسکارها، لیزر جنسیس می‌تواند اثرات دائمی داشته باشد و سبب بهبود همیشگی اسکارها شود. اما از نظر جوانسازی تکرار جلسات درمانی توصیه می‌شود (یادتان باشد که زمان توقف‌ناپذیر است و هر لحظه که می‌گذارد، یک لحظه پیرتر می‌شویم). بر اساس وضعیت بدن، اثرات لیزر می‌توانند تا بیش از ۱ سال هم دوام داشته باشند.

قبل از لیزر جنسیس چه کارهایی باید انجام بدهم؟

نیاز به کار مهمی نیست! فقط باید محل لیزر را کاملا تمیز کنید. وقتی محل لیزر کاملا تمیز و ترجیحا شسته شد، می‌توانید لیزر را شروع کنید.

بعد از لیزر جنسیس باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

بعد از انجام لیزر جنسیس کرم ترمیم‌کننده روی پوست شما مالیده می‌‍شود و ممکن است محل لیزر مختصری قرمز شده باشد که موقتی است و به‌سرعت از بین می‌روند. بسیاری بر این باورند که لیزر جنسیس نوعی حالت آرام‌بخش دارد و بعد از انجام لیزر احساس آرامش بیشتری دارند. یادتان باشد که از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید. می‌توانید با خیال راحت به سر کارتان برگردید و نگران نباشید؛ کسی نمی‌فهمد که شما لیزر انجام داده‌اید.

لیزر جنسیس چه خطراتی دارد؟

از آن جا که لیزر جنسیس نوعی روش لیزر جدید و غیر تهاجمی است، خطرات و عوارض جانبی چندانی ندارد. بعد از لیزر ممکن است مختصری پوست شما قرمز شود که این قرمزی در مدت یکی دو ساعت از بین می‌رود. حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

سه مزیت اصلی لیزر جنسیس کدام‌اند؟

لیزر جنسیس با دیگر روش‌های لیزری متفاوت است و مزیت‌های خاصی دارد که آن را از بقیه روش‌های لیزر متمایز می‌کند:

 1. لیزر جنسیس واقعا کلاژن سازی می‌کند! مقالات متعددی که در چند سال اخیر به چاپ رسیده‌اند، نشان می‌دهند که برخورد گرما با پوست سبب فعال شدن نوع خاصی از سلول‌ها به نام «فیبروبلاست» می‌شوند و این سلول‌ها کلاژن تولید می‌کنند. کلاژن نوعی پروتئین خاص رشته است که در بخش میانی پوست به میزان زیاد وجود دارد و سبب قوام و سفتی پوست می‌‎شود. وقتی در پوستی که آسیب‌دیده یا پیر شده است، کلاژن سازی صورت می‌گیرد، انگار که پوست از نو متولد می‌شود. چین‌وچروک‌ها کم، پوست سفت‌تر و افتادگی آن کم می‌شود و جوانسازی حقیقی در پوست روی می‌دهد.
 2. لیزر جنسیس نیازی به صرف زمان برای برطرف شدن اثرات لیزر ندارد. اگر شما با لیزر دی اکسید کربن فراکشنال جوانسازی کنید، حداقل برای سه تا پنج روز گرفتار پوستتان هستید. باید به‌شدت از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید، از نور خورشید دوری کنید و مراقب پوستتان باشید. پوست شما در این مدت یا حتی بیشتر قرمز است و ظاهر ناخوشایندی دارد. اما لیزر جنسیس این دردسرها را ندارد. لیزر کنید و بعد بلافاصله به سر کار خودتان بروید. اثری از قرمزی یا تورم یا مشکلات دیگر روی پوستتان نیست.
 3. لیزر جنسیس چندین کار را همزمان انجام می‌دهد. علاوه بر این که گرما را به پوست می‌رساند و کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند و سبب جوانسازی می‌شود، می‌تواند از قرمزی نابجای پوست کم کند، لک‌ها را کم‌رنگ نماید، سبب بهبود آکنه شود و پوست را شفاف کند.

آیا لیزر جنسیس برای من مناسب است؟

اگر به دنبال روشی می‌گردید که بدون آن که نیاز به زمانی برای بهبودی یا مراقبت‌های خاص باشد و وضعیت پوست خود را بهتر کنید، لیزر جنسیس جواب شما است.


کلینیک پوست و زیبایی ونک – دکتر مهدی ایزدی
شماره‌های تماس: ۸۸۶۶۲۴۰۴ – ۸۸۶۶۲۶۰۳ (۰۲۱)