فیلرها (۳): لب ها

با کمک فیلر چه تغییراتی می‌توان در لب‌ها ایجاد کرد؟

با استفاده از روش مناسب تزریق فیلر و البته فیلر مناسب می‌توان شکل لب‌ها را مشخص‌تر کرد و به آن ها حجم داد. به عبارت دیگر افرادی که حدود لب‌هایشان مشخص نیست یا حجم لب آنها کم است، می‌توانند با تزریق فیلر ظاهر لب‌های خود را بهتر کنند. در ضمن با تزریق فیلر می‌توان خطوط اطراف لب به ویژه خطوط اطراف لب فوقانی را که در اثر افزایش سن ایجاد می‌شوند، از بین برد.

در مورد تزریق فیلر در لب ها چه نکاتی را باید بدانیم؟

اگر می خواهید با تزریق فیلر لب‌های خود را زیباتر کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • با تزریق فیلر توسط متخصص پوست می‌توان به لب‌ها حجم داد یا حدود آنها را مشخص کرد، اما نمی‌توان شکل لب را عوض کرد. بنابراین از پزشک خود نخواهید شکل جدیدی به لب‌های شما بدهد.
  • برای آن که حدود لب مشخص شود؛ فیلر در محلی تزریق می‌شود که پوست صورتی لب به پوست معمولی صورت می‌رسد. به این محل لبه «ورمیلیون» می‌گویند و برای این که حجم لب بیشتر شود، فیلر به داخل جسم لب تزریق می‌شود. معمولا هر دو تزریق با هم انجام می‌شود تا لب شکل مطلوب‌تری پیدا کند.
  • افرادی که لب‌های بسیار نازک دارند، بهتر است فیلر تزریق نکنند، چرا که ممکن است به سبب تزریق لب‌ها به سمت جلو برجستگی پیدا کنند و حالتی شبیه به منقار اردک ایجاد شود.
  • از نظر زیبایی ارتفاع لب فوقانی از روبرو باید مختصری بیش از نصف ارتفاع لب تحتانی باشد.

فیلر لب

تزریق فیلر در لب چه تغییراتی ایجاد می کند؟

بعد از تزریق فیلر در لبه لب حدود لب مشخص‌تر می‌شود و و لب مختصری به سمت خارج برمی‌گردد که این امر خود به تنهایی منجر به جوانسازی صورت می‌شود. تزریق فیلر به داخل جسم لب سبب حجیم شدن لب می‌شود و بلافاصله بعد از تزریق می‌‎توانید تاثیر آن را ببینید.

آیا تزریق فیلر برای لب دردناک است؟

تزریق فیلر برای خطوط خنده تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای این منظور داروی بی‌حسی در داخل دهان شما تزریق می‌شود و بدین ترتیب در هنگام تزریق فیلر شما دردی احساس نمی کنید. نگران نباشید تزریق داروی بی‌حسی در داخل دهان دردناک نیست. فرض کنید برای پر کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کرده‌اید!

چه مقدار فیلر برای کم کردن عمق خطوط خنده لازم است؟

معمولا برای مشخص کردن حدود هر دو لب فوقانی و تحتانی و حجم دادن به این دو لب نیاز به ۱ تا ۲ میلی‌لیتر فیلر است. البته مقدار فیلر تزریقی بستگی به وضعیت لب‌های شما و نیز تمایل خودتان دارد.

نتیجه تزریق فیلر برای لب چه موقع ظاهر می‌شود؟

بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید مشخص شدن حدود لب و حجیم شدن لب‌ها را ببینید. البته به سبب تورم محل تزریق ممکن است نتیجه نهایی تا چند روز قابل مشاهده نباشد. یادتان باشد که به دنبال تزریق در لب به سرعت لب‌ها ورم می‌کنند و این تورم ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد. بنابراین در نهایت حجم لب‌ها کمتر از آنچه خواهد بود که بلافاصله بعد از تزریق می‌بینید.

دوام اثر فیلر تزریق شده برای لب چقدر است؟

مدت اثر فیلر بستگی به نوع فیلر تزریقی دارد. فیلرهایی از جنس اسید هیالورونیک معمولا حداقل یک سال باقی می‌مانند.  البته توجه داشته باشید از آنجا که لب‌ها متحرک هستند، ممکن است فیلر تزریق شده در آنها زودتر از نواحی دیگر صورت نظیر خطوط خنده جذب شود.

بعد از تزریق فیلر خط خنده باید چه مراقبت‌هایی را انجام داد؟

بعد از تزریق فیلر می‌توانید برای کاهش تورم از بسته یخ استفاده کنید. بدون آن که فشار روی محل تزریق بیاورید هر ۱ تا ۲ ساعت برای ۱ تا ۳ روز یخ را روی محل بگذارید تا از مقدار تورم کم شود. از فعالیت‌هایی که سبب برافروختگی صورت می‌شود و نیز از تماس با گرما خودداری کنید تا زمانی که تورم محل از بین برود. اگر احساس ناراحتی دارید، استامینوفن مصرف کنید. سعی کنید شب و در موقع خواب سرتان بالاتر از معمول باشد، به شکم نخوابید، روی محل تزریق فشار نیاورید و آن را ماساژ ندهید. دو هفته بعد برای ترمیم به پزشک خود مراجعه کنید. نگران نباشید، فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک معمولا عوارض دراز مدتی ندارند و بی‌خطر هستند.

چه نکات مهمی را باید بیاد داشته باشید؟

اگر قصد دارید با تزریق فیلر حدود لب های خود را مشخص تر کنید و به آنها حجم بدهید، به نکات زیر توجه کنید:

  • بسیاری از ما در صورت خود عدم تقارن داریم و این عدم تقارن ناچیز معمولا قابل تشخیص نیست. بعد از تزریق فیلر ممکن است به علت توجهی که به صورت خود داریم، این عدم تقارن بیشتر به چشم بیاید. نگران نباشید عدم تقارن ناشی از تزریق فیلر در زمان ترمیم قابل برطرف شدن است.
  • سیگار کشیدن از مدت دوام فیلر کم می‌کند. کاری به عوارض دیگر سیگار (مثل سرطان ریه) نداریم. حداقل برای این که فیلر مدت بیشتری دوام داشته باشد، سعی کنید سیگار را ترک کنید.
  • قبل از تزریق فیلر بهتر است از مصرف آسپیرین، ویتامین E و قرص سیر خودداری کنید. این مواد می‌توانند سبب افزایش خون‌مردگی شوند. البته معمولا تزریق فیلر برای خط خنده خون‌مردگی ایجاد نمی‌کند.
  • بعد از تزریق فیلر، تا چند روز محل تزریق را ماساژ ندهید و سعی کنید بر روی محل فشار نیاورید. معمولا فیلرهای اسید هیالورونیک جابجا نمی‌شوند، اما چند روز اول بهتر است محتاط باشید. در ضمن سعی کنید به پشت بخوابید و اگر هم احساس کردید در محل تزریق تورمی وجود دارد، خودتان سعی نکنید با فشار آن را برطرف کنید. به متخصص پوست خود مراجعه کنید. ممکن است تورم مربوط به خون‌مردگی باشد. فیلر خوب اسید هیالورونیک معمولا برجسته و توده نمی‌شود.

در صورت تمایل به دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:


کلینیک پوست و زیبایی ونک – دکتر مهدی ایزدی
شماره‌های تماس: ۸۸۶۶۲۴۰۴ – ۸۸۶۶۲۶۰۳ (۰۲۱)