پیلینگ کربن (با لیزر)

آشنایی با دستگاه Qswitch و پیلینگ کربن

پیلینگ کربن نوعی روش درمانی لیزری انقلابی است که کاملا بدون درد بوده، تقریبا بلافاصله اثر می کند. این روش درمانی بویژه برای افرادی که پوست چرب دارند و یا از جوش سر سیاه، منافذ باز پوست، آکنه و کدورت پوست شاکی هستند، مفید واقع می شود. همچنین این نوع پیلینگ روشی عالی برای لایه برداری و شاداب کردن پوست شما است. بلافاصله بعد از پیلینگ کربن پوست شما شاداب می شود و صاف تر و سفت تر و تمیزتر از قبل دیده می شود.

برای پیلینگ کربن لایه ای از کربن (زغال) مایع (کربن طبی یا کربن فعال) بر روی پوست مالیده می شود. این لایه کربنی به عمق منافذ پوست نفوذ می کند. نور لیزر بشدت جذب ذرات کربن می شود و وقتی اشعه لیزر از روی منطقه ای کربنی عبور داده می شود، کربن را تخریب می کند و همراه با از بین بردن آن سلول های مرده پوست، مواد زائد و چربی پوست را هم نابود می کند.

پیلینگ کربن دارای فایده های زیر است:

  • پاکسازی: کربن می تواند چربی و مواد زائد عمق منافذ پوست را جذب کند. با عبور دادن لیزر از روی منطقه کربنی شده، ذرات کربن هدف لیزر قرار می گیرند و نابود می شوند و هر چیزی که جذب کربن شده باشد، از بین می رود.
  • لایه برداری: با هدف قرار گرفتن ذرات کربن توسط لیزر، سلول های مرده پوست و جوش های سر سیاه هم از سطح پوست برداشته می شوند و لایه برداری صورت می گیرد. نتیجه این است پوست شما شفاف تر و صاف تر می شود و منافذ پوست بسته می شوند .
  • جوانسازی: در پیلینگ کربن لایه های عمقی پوست هم هدف قرار می گیرد و بدین ترتیب کلاژن سازی فعال می شود. در نتیجه به دنبال پیلیک کربن پوست شما سفت تر شده، چین ها و چروک های ریز آن کم می شوند.
  • تخریب جوش ها و چربی پوست: گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می شود دو فایده دیگر هم دارد: اول این که باکتری های پوستی عامل ایجاد آکنه (جوش) را از بین می برند و بدین ترتیب بهتر می شود آکنه را کنترل کرد، دوم این که سبب جمع شدن غدد سباسه می شوند و تولید چربی پوست را کاهش می دهند. درمان می تواند در تمام قسمت های بدن از جمله قفسه سینه و پشت هم انجام شود.

 

دستگاه QswitchIMG_1329

IMG_1330

 

 

بطور خلاصه پیلینگ کربن دارای اثرات زیر است:

  • بلافاصه اندازه منافذ پوست را کاهش می دهد.
  • تولید چربی پوست را کاهش می دهد.
  • سبب تحریک رشد بافت همبند جوان در پوست می شود.
  • لایه برداری انجام می دهد.
  • چین و چروک های ظریف را از بین می برد.
  • لیفتینک انجام می دهد.

پیلینگ کربن روشی عالی برای آکنه، منافذ باز پوست، تغییرات رنگدانه ای، غیر یکنواخت بودن رنگ پوست و چین و چروک های ظریف است. این روش نشانه های آغازین پیری پوست را از بین می برد.

همچنین پیلینگ کربن روشی مفید برای افرادی است که مشکل پوستی ندارند.

پیلینگ کربن بویژه زمانی به کار شما می آید که می خواهید بلافاصله ظاهر پوست خود را بهتر کنید. در هالیوود از پیلینگ کربن درست قبل از رفتن روی رد کارپت (فرش قرمز) استفاده می شود. به همین دلیل پیلینگ کربن را پیلینگ هالیوودی هم می نامند.

 

در هنگام انجام پیلینگ کربن تنها مختصری گرما حس می کنید، درد و ناراحتی وجود ندارد. بلافاصله بعد از درمان ممکن است مختصری پوست شما قرمز باشد که ظرف چند ساعت از بین می رود. ممکن است در چند روز آینده مختصری پوسته ریزی داشته باشید.

می شود از پیلینگ کربن هر سه تا چهار هفته استفاده کرد.

بخاطر داشته باشید که حفظ پوستی سالم و شاداب و جوان نیاز به مراقبتی طولانی مدت دارد.  ممکن است نیاز به چند جلسه درمان داشته باشید.