از بین بردن سیاهی دور چشم با لیزر آر اف فرکشنال با افزایش سن به‌طور طبیعی، ساختارهای حمایتی زیر چشم، مانند (عضلات، چربی و کلاژن) از بین می‌رود. از بین رفتن ساختار الاستین در زیر پوست می‌تواند باعث ایجاد ظاهر پفی در چشم و همچنین تیرگی در زیر چشم شود. از چشم‌ها می‌توان متوجه سن، سطح استرس و ژن‌های خانوادگی افراد شد. سیاهی دور چشم می‌تواند به‌دلایل مختلفی از جمله کمبود خواب، استرس، ژنتیک خانوادگی و شیوۀ زندگی ناسالم به‌وجود بیاید.

آیا سیاهی دور چشم قابل درمان است؟

افراد می‌توانند با پیروی از یک سبک زندگی سالم، استراحت کافی و آرامش ذهنی، از بروز پیری و سیاهی دور چشم جلوگیری کنند. برای درمان سیاهی دور چشم از برخی داروهای خانگی و محصولات آرایشی نیز استفاده می‌شود، اما درمان‌های فرکانس رادیویی، بدون نیاز به جراحی باعث ایجاد جوانسازی پوست صورت می‌شود. همچنین دستگاه RF می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش سیاهی دور چشم داشته باشد و به بازسازی کلاژن، تقویت (ماهیچه‌ها و پوست اطراف چشم) و پف زیر چشم نیز کمک می‌کند.

درمان RF چند جلسه طول می‌کشد؟

این روش درمانی برای رفع سیاهی دور چشم، به حدود ۸-۱۰ جلسۀ درمانی نیاز دارد و بهتر است حداقل  یک‌بار در هفته انجام شود. برای نتایج سریع‌تر، دو بار در هفته نیز پیشنهاد می‌شود.

از بین بردن سیاهی دور چشم

فرکانس رادیویی دقیقا چیست؟

فرکانس رادیویی نوعی انرژی است که واحد اندازه‌گیری آن طول ‌موج بر ثانیه است. انواع انرژی، از امواج صوتی و تابش نور خورشید گرفته تا گرمایی که از بدن شما خارج می‌شود و پرتوهای گاما بسیار رادیواکتیو، با توجه به فرکانس آنها در «طیف امواج الکترومغناطیسی» طبقه‌بندی می‌شوند.

رادیوفرکانس، یکی از این دسته‌ها در طیف ذکر شده است و انواع مختلفی از انرژی رایج که هرروز از آنها استفاده می‌کنیم را شامل می‌شود از جمله سیگنال‌های WiFi، امواج رادیویی و تلویزیونی و اجاق‌های مایکروویو.
انرژی RF که برای جوانسازی پوست توسط متخصص پوست استفاده می‌شود، حدود ۴۵۰ کیلو هرتز است و در محدودۀ دامنه فرکانس رادیویی قرار دارد. طول موج مورد استفادۀRF  برای جوانسازی پوست، تقریبا ۱۰۰ میلیون بار کندتر از نور مرئی است و بیش از ۱ میلیارد برابر کندتر از اشعۀ X است. وقتی انرژی کل طیف الکترومغناطیسی را در نظر بگیرد، انرژی RF کاملا آرام  و قابل تحمل است.

چگونه رادیوفرکانس، باعث جوانسازی پوست می‌شود؟

مانند هر شکل از انرژی، RF توانایی تولید گرما را دارد و با گرم کردن لایه‌های عمیق‌تر، پوست را به تولید کلاژن و الاستین جدید ترغیب می‌کند و این گردش سلولی، به پوست کمک می‌کند تا شاداب‌تر و جوان‌تر به‌نظر برسد. مزیتی که RF نسبت به لیزر دارد، این است که بر خلاف لیزر (که از امواجی با فرکانس بالا استفاده می‌کند) RF می‌تواند با فرکانس پایین به سطح عمیق‌تری از پوست نفوذ کرده و به بهبود پوست کمک کند. علاوه‌بر این، RF می‌تواند بیماران بیشتری را با رنگ پوست‌های مختلف درمان کند. البته، به این نکته توجه داشته باشید که، ایمنی و کارآیی RF غیرجراحی یا هر نوع درمانی بستگی به تجربه و مهارت شخص ارائه‌دهندۀ این درمان دارد.

جوانسازی با آر اف

آیا درمان‌های رادیوفرکانس واقعا بی‌خطر هستند؟

این روش درمانی بسیار سریع، راحت، بدون ایجاد زخم و بدون نیاز به جراحی، باعث جوانسازی پوست صورت، ظاهری زیبا و اعتماد به نفس می‌شود. رادیو فرکانس، از سال ۲۰۰۱ به‌عنوان روش غیر جراحی جوانسازی پوست شناخته شده است. شاید این سوال برای هرکسی پیش بیاید، که این روش درمانی واقعا خطری برای سلامتی ندارد؟ در جواب این سوال می‌توانیم بگوییم بـــــله، واقعا خطری ندارد! اما در صورتی که برای انجام این کار به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید! تحقیقاتی که دربارۀ فرکانس رادیویی انجام شده، نشان می‌دهد که تأثیر منفی بر سلامت انسان ندارد.  همۀ ما هر روز از طرق مختلفی در معرض سطوح پایین رادیوفرکانس هستیم، مانند تلفن‌های همراه، تلویزیون، Wifi و…فرکانس رادیویی مورد استفاده در درمان‌های غیرجراحی با آنچه در مایکروویو یا تلفن همراه شما یا تجهیزات رادار ساطع می‌شود، متفاوت است. میزان فرکانس رادیویی در درمان‌های پوستی بسیار کنترل شده است. سازمان غذا و دارو (FDA) تجهیزاتی را تأیید می‌کند که پزشک بتواند در طول درمان، دستگاه را کنترل کند و زمانی که به بافت‌های مورد نظر می‌رسد، دمای مطلوبی برای القاء تولید کلاژن جدید و بازسازی سلول‌ها داشته باشد.

مزایای درمان فرکانس رادیویی چیست؟

علاوه بر جوانسازی پوست و از بین بردن سیاهی دور چشم، یکی از بزرگ‌ترین مزایای درمان‌های RF، در صورت انجام صحیح، این است که بهبودی بعد از عمل بسیار سریع و آسان است. عوارض جانبی بسته به نوع درمان، معمولا کوتاه مدت است و محدود به تورم خفیف و موقتی، قرمزی و احساس سوزش است. درمان‌های RF همچنین می‌توانند با اطمینان از طریق تزریق، میکرونیدلینگ یا سایر روش‌ها، به‌طور ایمن انجام شوند.

برای انجام RF حتما به پزشک متخصص پوست در تهران واقع در کلینیک ونک مراجعه کنید. RF به همان اندازه که کم‌خطر، راحت و مؤثر است، اگر به‌صورت نادرست انجام شود می‌تواند خطرناک باشد. یک پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی دارای مجوز، به احتمال زیاد مهارت و تجربۀ لازم برای انجام درمان‌های RF را دارد، پزشک متخصص، از فناوری‌هایی استفاده می‌کند که دارای مجوز از سازمان غذا و دارو هستند و به‌طور کامل برای استفادۀ ایمن از فرکانس رادیویی آزمایش شده‌اند. در کلینیک ونک انواع خدمات زیبایی از جمله لیزر موهای زائد ارائه می‌شود.