پلاسماجت چیست و چه کاربردی دارد؟

بازسازی پوست از طریق پلاسماجت

بازسازی پوست، یک روش غیر لیزر است که از انرژی پلاسما برای جوانسازی پوست از طریق بهبود خطوط و چروک‌های صورت (رایتیدها) و رنگ‌دانه‌های پوستی استفاده می‌کند. دستگاه Port®r PSR اولین فناوری غیر لیزر است که توسط FDA تأیید شده و از نظر بالینی به اثبات رسیده است، که با استفاده از انرژی پلاسما می‌تواند بازسازی پوست و جوانسازی پوست صورت را انجام دهد.

پلاسماجت برای افتادگی پلک‌ها، بدون نیاز به تزریق انجام می‌شود! این روش درمانی، دوز انرژی بسیار کمی به‌صورت پلاسما به پوست وارد می‌کند و باعث احیاء مناطق خاص پوست با حداکثر دقت می‌شود. در این روش، به پوست و لایه‌های زیرپوستی اطراف ناحیۀ مورد نظر، آسیبی وارد نمی‌شود، به‌همین خاطر، پلاسماجت یک روش درمانی بسیار ایمن و ملایم به‌شمار می‌رود. پلاسما به‌عنوان ضدعفونی کننده، عمل می‌کند و باعث ترمیم پوست و بهبود زخم می‌شود.

پلاسماجت چیست؟

پلاسماجت یک وسیلۀ پزشکی است که از پدیدۀ پلاسما، برای درمان استفاده می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید، با شیوه‌ای غیرتهاجمی، نواقص و ضایعات پوستی را برطرف کنید. این یک جایگزین عالی برای جراحی‌های زیبایی، مثل جراحی (بینی، افتادگی پلک و… است).

در این روش، نقاط ریزی در ناحیۀ مورد نظر، ایجاد و با پلاسماجت سوزانده می‌شود و فقط سطحی‌ترین لایۀ پوست آسیب می‌بیند، به‌همین دلیل جای زخم، روی پوست باقی نمی‌ماند، ولی به‌خاطر تبخیر قسمت‌های عمقی پوست، پس از گذشت یک هفته، باعث ایجاد تغییراتی در ناحیۀ مورد نظر می‌شود، تغییراتی مانند:

 • ترمیم پوست
 • کاهش عمق خطوط روی پوست
 • کوچک‌تر شدن روزنه‌ها
 • لیفت پوست صورت

 پلاسماجت، چگونه کار می‌کند؟

برای درک چگونگی عملکرد بازسازی پوست از طریق پلاسما، درک اساسی از ساختار پوست لازم است. به‌طور خلاصه، پوست از 3 لایۀ اپیدرم، درم و زیرجلدی تشکیل شده است. اپیدرم حاوی سلول‌های تولید کنندۀ رنگ‌دانه، به‌ نام (ملانوسیت) است که وظیفۀ رنگ‌آمیزی پوست را برعهده دارند. درم از الیاف کلاژن و الاستین تشکیل شده است که باعث ایجاد استحکام، سفتی، کشسانی و پایداری پوست می‌شود.

با افزایش سن، ظاهر و ویژگی‌های پوست تغییر می‌کند و اپیدرم نازک‌تر می‌شود، بنابراین لکه‌ها بیشتر دیده می‌شوند و کلاژن موجود در درم به‌تدریج از بین می‌رود، که این امر باعث شکل‌گیری خطوط صورت، ایجاد لکه‌های پوستی و چین‌و‌چروک می‌شود.

فناوری پلاسماجت برای جوانسازی پوست، از انرژی حاصل از پلاسما استفاده می‌کند. پلاسماجت با یونیزه کردن هوای اطراف ما (به‌خصوص اکسیژن و نیتروژن) کار می‌کند. پلاسمای تولید شده، مناطق خاصی از لایه‌های سطحی پوست را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، بدون اینکه روی لایه‌های زیرجلدی پوست یا بافت اطراف آن تأثیر بگذارد. در این روش، به‌طور هم زمان باکتری‌ها از بین می‌روند و باعث ایجاد بهبودی سریع، بدون ایجاد زخم یا عفونت می‌شود و همچنین باعث تولید کلاژن و بازسازی پوست در نواحی تحت درمان می‌شود.

کاربردهای فناوری پلاسما در جوانسازی:

 • درمان چین‌وچروک پوست (برای مثال باعث از بین رفتن چین و چروک در اطراف چشم، لب فوقانی، گوش و گردن می‌شود).
 •  بهبود جای زخم‌های کوچک (به‌عنوان مثال جای زخم آکنه یا زخم‌های بعد از عمل را از بین می‌برد).
 • درمان روزنه‌های باز پوست
 • لیفت صورت
 •  از بین بردن فیبروم یا آکنه
 • از بین بردن زگیل

این فناوری، برای افراد سیگاری که چین‌وچروک‌های عمودی در بالای دهانشان دارند، بسیار عالی عمل می‌کند.

لیفت پلک بدون جراحی

افتادگی پلک را نمی‌شود با کرم‌های چشم یا آرایش‌های مختلف، پنهان کرد. جراحی هم عوارض مخصوص به خودش را دارد! شاید بهترین گزینه برای درمان افتادگی پلک (بدون مداخلۀ جراحی)، استفاده از روش پلاسماجت باشد، این روش می‌تواند به شما برای احیاء و جوانسازی پوست، کمک کند.

پلاسماجت، پیشرفته‌ترین روش غیرتهاجمی برای بهبود کیفیت پوست (بلفاروپلاستی) به‌شمار می‌رود. این روش، یک گزینۀ عالی به‌عنوان جایگزین جراحی پلاستیک است که در کلینیک ونک تحت نظارت متخصص پوست در تهران انجام می‌گیرد، درمان از طریق پلاسماجت، تقریبا بدون درد است و نتایج آن، بلافاصله بعد از عمل ظاهر می‌شوند. در مرکز کلینیک ونک بهترین خدمات از جمله بهترین لیزر موهای زائد در تهران خدمت شما ارائه می‌شود.

لایه‌برداری پوست از طریق پلاسماجت

این یک درمان غیرتهاجمی عالی برای پزشکی زیبایی است که به‌منظور بهبود وضعیت پوست، تقویت و ضخیم شدن آن، احیاء مجدد و تجمع بیولوژیکی طراحی شده است. در نتیجه، با استفاده از این روش، ما اثرات گذر زمان و سن را روی پوست کاهش می‌دهیم، کیفیت و رنگ پوست را نیز بهبود می‌بخشیم.

پلاسماجت

مزایای لایه‌برداری پلاسماجت

 • بهبود فوری ظاهر پوست
 • بی‌خطر، بدون درد، طبیعی و بدون تزریق
 •  روشی جایگزینی برای روش‌های تهاجمی‌تر

تأثیرات لایه‌برداری پلاسمایی روی پوست

 • باز شدن غددچربی
 • بهبود سدیم پوست
 •  تحریک و رشد سریع سلول‌های جدید
 • روشن شدن پوست
 •  کاهش تغییر رنگ اپیدرمی
 • اکسیژن‌رسانی به پوست لیفت پوست

بعد از درمان چه کارهایی باید انجام دهیم؟

درمان PSR1 با انرژی کم، ممکن است باعث قرمزی خفیف پوست شود که 2_3 روز طول می‌کشد. پوست برخی از افراد هم ممکن است، پوسته‌پوسته شود!! این اتفاق به‌دلیل جایگزینی پوست مرده با پوست جدید ایجاد می‌شود.انرژی PSR با انرژی بالاتر باعث ایجاد قرمزی خفیف تا متوسط ​​پوست می‌شود، علاوه‌بر این در 5-10 روز بعد از درمان، رنگ پوست ممکن است متمایل به قهوه‌ای شود و دچار پوسته‌پوسته شدن نیز بشود!! در طول مرحلۀ بهبودی و برای چند ماه پس از درمان، توصیه می‌شود با استفاده از یک ضدآفتاب مرطوب‌کننده با SPF حداقل 50+، از منطقۀ درمانی محافظت شود. همچنین باید برای جلوگیری از آفتاب، از لباس‌های محافظ و کلاه‌های پهن استفاده شود.

1398-11-20 11:21:04 +00:00