لیزر مو برای مردان می‌تواند موثرترین راه برای حذف موهای ناخواسته باشد. این روش به خاطر مؤثر بودن درمان، امروزه بین مردان به شدت محبوبیت پیدا کرده است.

از بین بردن موهای زائد با لیزر یک راه حل ساده و قابل اطمینان در حذف موهای دائمی‌ست. شاید به نظر این روش سحر و جادو به نظر برسد، اما باید بگوییم که یک روش کاملاً علمی است.

لیزرها نورهای متمرکز را به طور مستقیم به رنگدانه‌های فولیکول مو می‌فرستند. با این کار موجب از بین رفتن فولیکول شده و مانع از رشد مجدد مو خواهد شد. مهم‌تر از همه، این فرآیند تقریباً بدون درد است.

چه کسانی نمی‌توانند لیزر انجام دهند؟

لیزر نمی‌تواند موهای بلوند، خاکستری، سفید و قرمز را از بین ببرد. بنابراین افرادی با این ویژگی کاندیدهای مناسبی برای انجام لیزر برای حذف موهای زائد نیستند.

لیزر-موهای-آقایان

دلایل انجام لیزر مو برای مردان

در این مقاله به شش دلیل که مردان باید برای از بین بردن موهای خود از لیزر استفاده کنند، اشاره خواهیم کرد.

کاهش موهای دائمی

لیزر، موها را به درجه‌ای می‌رساند که شما دیگر نیازی به شیوکردن نداشته باشید. رشد مجدد مو می‌تواند به سبب عوامل هورمونی و دیگر عوامل بیولوژیکی تحت تأثیر قرار گیرد. این روند از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

درمان سریع و کارآمد

برطرف کردن موها با لیزر به قدری سریع است که اجازه می‌دهد بلافاصله به انجام فعالیت‌های طبیعی خود بازگردید.

کاهش موهای زیرپوستی

موهای زیرپوستی اغلب بعد از وکس کردن، کندن و شیوکردن ایجاد خواهد شد. این عارضه در درجۀ اول نتیجۀ شکستن ناهموار نوک مو یا خشک شدن پوست است که مانع از رشد مو از فولیکول به طور طبیعی می‌شود. لیزر ابتدا موها را ضعیف کرده، سپس از بین می‌برد و از این طریق مانع زیرپوستی شدن آن می‌شود.

لیزر-موهای-آقایان

شکل دادن به ریش

از لیزر می‌توان برای شکل دادن به ریش نیز استفاده کرد. این دستگاه موجب کاهش ضخامت و زبری موهای صورت شده و می‌تواند برای بخش‌هایی همچون گونه، خط ریش و گردن مورد استفاده قرار گیرد.

از بین رفتن جوش‌های ناشی از شیوکردن

لیزر موی در تمام قسمت های بدن موثر بوده و جوش‌های ناشی از شیو کردن را از بین خواهد برد.

راحتی در آب و هوای گرم

مو به گرم شدن بدن کمک می‌کند که در آب و هوای گرم یک عیب محسوب می‌شود. معدنچیان، مکانیک‌های خودرو، ورزشکاران و تقریباً هر فردی که در محیط گرم کار می‌کند، می‌تواند از مزایای حذف موهای لیزر استفاده کند.

محبوب‌ترین قسمت‌های بدن مردان برای لیزر

شما می‌توانید تقریباً برای تمام نقاط بدن خود از لیزر استفاده کنید از جمله قفسۀ سینه، پشت، صورت، خط گردن و ناحیه تناسلی. در اینجا رایج‌ترین قسمت‌هایی را که مردان برای از بین بردن موهای زائد انتخاب می‌کنند، معرفی خواهیم کرد.

صورت

اصلاح روزانه می‌تواند بر صورت مردان تاثیر بگذارد و باعث مشکلات پوستی مانند موهای زیرپوستی و التهاب شود. اگر برای همیشه قصد دارید که موهای صورت خود را از بین ببرید، لیزر گزینه مناسبی خواهد بود. لیزر صورت یک روند سریع و آسان است که حدود ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد. این کار به ۱۰ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیاز داشته و بعد از آن باید یک یا دوبار در سال تکرار شود.

گردن

از بین بردن موهای گردن در مردان می‌تواند به طور قابل توجهی از سوزش و پیدایش موهای زیرپوستی جلوگیری کند. مدت زمان درمان به طور تقریبی بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول کشیده و به ۱۰ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیاز دارد. بعد از آن باید یک یا دوبار در سال تکرار شود.

پشت و شانه

پشت و شانه بخشی از بدن مردان است که با اعتماد به نفس آنها رابطۀ مستقیم دارد. اغلب مردان به علت داشتن موهای بیش از حد در پشت و شانه، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند.

برخی این ناحیه را شیوکرده و برخی دیگر از وکس برای برداشتن موهای پشت و شانه استفاده می‌کنند. هر دو روش ذکر شده موجب رویش موهای زیرپوستی در این ناحیه می‌شود. همانطور که در بالا نیز ذکر شد برای جلوگیری از این موضوع، بهترین روش استفاده از لیزر موهای زائد در تهران است.

مدت زمان انجام این کار ۲۰ دقیقه طول می‌کشد که این زمان به نوع مو بستگی دارد. از بین بردن موهای پشت و شانه به ۱۰ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیاز دارد. بعد از آن باید یک یا دوبار در سال تکرار شود.

لیزر-موهای-آقایان

فقسۀ سینه

داشتن موهای ضخیم در قفسۀ سینه برای همه ناخوشایند است. استفاده از وکس و شیوکردن هم معایب خاص خود را به همراه دارد. لیزر برای محو کردن موهای قفسۀ سینه، روشی سریع و آسان است.

مدت زمان انجام این کار ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد. از بین بردن موهای پشت و شانه به ۱۰ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیاز داشته که بعد از آن باید یک یا دوبار در سال تکرار شود.

ناحیۀ تناسلی

برخی از مردان ممکن است در این ناحیه موهای کمی داشته باشند و روش‌های حذف مو برای این ناحیه، ناخوشایند و دردناک است. لیزر باعث می‌شود که موهای این ناحیه کاهش پیدا کند. مدت زمان لیزر کردن این ناحیه بین ۵ تا ۱۵ دقیقه طول کشیده و به ۱۰ جلسه درمان به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیاز دارد. بعد از آن باید یک یا دوبار در سال تکرار شود.

عوارض جانبی

در صورتیکه لیزر را در مراکز معتبر و تحت نظر متخصص پوست انجام ندهید، ممکن است عوارض جانبی مانند تغییر رنگ پوست، سوختگی، زخم و ضایعاتی شبیه به آکنه در پی داشته باشد. اما اگر این کار اصولی انجام شود، می‌توان گفت که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند.

لیزر-موهای-آقایان

آمادگی‌های قبل از لیزر مو برای مردان

برای انجام لیزر جهت از بین بردن موها لازم است که آمادگی داشته باشید. در زیر کارهایی را معرفی خواهیم کرد که باید قبل از مراجعه به مطب، حتما انجام دهید.

انتخاب مطب و نوع دستگاه متناسب با شرایط خود

در ابتدا باید با مشاوره متخصص پوست مشخص کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. در صورت تأیید توسط متخصص، باید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را متناسب با پوست و موی خود انتخاب کنید.

کامل کردن دورۀ درمان

دورۀ درمانی متناسب با ناحیۀ هدف و به تشخیص پزشک مشخص می‌شود. باید دقت کنید که این دوره‌ها را به طور کامل انجام دهید.

شیوکردن ناحیه قبل از لیزر

قبل از لیزر حتما قسمت مورد نظر را شیو کنید تا نور لیزر بتواند به فولیکول مو برسد و آن را نابود کند.

حمام قبل از لیزر

قبل از انجام لیزر حتماً حمام کنید. این کار موجب می‌شود که هرگونه چربی از روی پوست پاک شود. در واقع باید تمام موانع بین پوست و لیزر را از بین ببرید.

در معرض آفتاب قرار نگیرید

اگر قبل از انجام لیزر آفتاب گرفته‌اید، بهتر است که این کار را انجام ندهید؛ چراکه منجر به سوختگی و التهاب خواهد شد. ۶ هفته قبل از انجام لیزر آفتاب نگیرید.