داشتن پوستی سالم و با طراوت بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه در زیبایی و جوان به نظر رسیدن شما نقش بسیار مهمی دارد. راهکارهای خانگی بسیاری برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد، اما اگر بخواهید به‌صورت حرفه‌ای‌تر نوع پوست و نوع درمان آن شناخته شود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا فیشیال متناسب با پوست شما انجام گیرد.

اگر درمان توسط پزشک متخصص پوست و با شناخت کامل از هر نوع پوست انجام گیرد، می‌تواند مزایای و تاثیرات زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد.

آشنایی با فیشیال پوست صورت

فیشیال (پاکسازی پوست صورت) در اصل گروهی از درمان‌های پوستی‌ چندمرحله‌ای است که یکی از بهترین راه‌های مراقبت پوست محسوب می‌شود. در اصل با استفاده از این راهکار می‌توان به‌صورت عمقی، تمامی آلودگی‌های موجود در منافذ پوست را تمیز کرد.

در این روش تمامی سلول‌های مرده از سطح پوست پاک می‌شود و شما پوستی باطراوت و کاملا تمیز را پس از انجام این درمان شاهد خواهید بود. پوست در طی پروسه فیشیال، تمیز، لایه‌برداری، تغذیه و باطراوت می‌شود. یک نکته مهمی که در خصوص فیشیال وجود دارد این است که این روش باید به‌‌صورت اصولی و با مواد و دستگاه‌های مناسب توسط پزشک انجام گیرد.

فیشیال پوست توسط پزشک

مراحل فیشیال

۱. مشاوره (consultation)

فیشیال با مشاوره توسط پزشک آغاز می‌شود. در این مرحله نوع پوست و مشکلات پوستی تشخیص داده شده و متناسب با نیاز و جنس پوست تصمیم‌گیری می‌شود چه مراحلی، با استفاده از چه محصولی برای شما انجام گیرد.

۲. تمیز کردن پوست یا پاکسازی پوست (cleansing)

در این مرحله پوست صورت توسط یک پاک‌کننده مخصوص شسته شده تا کلیه کرم‌ها و مواد آرایشی پاک شوند. پس از پاک کردن تمام آلودگی‌ها از صورت، ماسک درمانی انتخاب می‌شود.

۳. بخار (steam)

در این مرحله، بخار گرم توسط دستگاه مخصوص مستقیما روی صورت پخش می‌شود. بخار موجب نرم شدن پوست و تسهیل خروج کومدون ‌و آکنه‌ها می‌شود.

۴. لایه‌برداری (exfoliation)

یکی از بهترین روش‌ها برای لایه‌برداری مکانیکی پوست «میکرودرم ابریژن» است که توسط کریستال‌های ریز اکسید آلومینیوم و مکش دستگاه، لایه‌ی مرده پوست برداشته می‌شود. با توجه به آنکه در مرحله قبل، پوست صورت در مقابل بخار آب قرار گرفته، لایه‌برداری در این مرحله راحت‌تر انجام می‌شود.

۵. خروج کومدون و آکنه (Extraction)

این مرحله شامل زدودن کومدون و آکنه‌ها توسط ابزار مخصوص اکسترکشن است که حتما می‌بایست توسط پزشک متخصص پوست انجام شود، در غیر اینصورت منجر به ایجاد اسکار (جای جوش) خواهد شد.

۶. ماساژ (Massage)

در این مرحله، پوست صورت توسط گوی‌های یخی برای کاهش التهاب و بهبود خونرسانی، ماساژ داده می‌شود.

۷. ماسک صورت (Facial Mask)

در مرحله نهایی ماسک مناسب با نوع پوست، ساخته و روی پوست گذاشته می‌شود. پس از انجام این مراحل خودتان نیز باید روتین روزانه جهت مراقبت از پوست خود داشته باشید. از پزشک خود بخواهید تا متناسب با پوست شما مرطوب کننده، آبرسان، ضد آفتاب و دیگر محصولات موردنیاز پوست شما را بازگو کند تا بتوانید شادابی و جوانی پوست خود را حفظ کنید.

جوانسازی پوست

فیشیال صورت چقدر زمان می‌برد؟

اگر تمامی مراحل ذکر شده برای مراجعه کننده انجام گیرد حدود یک‌ ساعت زمان خواهد برد.

انجام فیشیال صورت چه فوایدی دارد؟

در فیشیال، پوست صورت کاملا عمیق تمیز می‌شود، در نهایت تمامی مشکلات پوستی از قبیل آکنه و خشکی پوست کاملا برطرف خواهد شد. علاوه بر این در صورتی که پوست صورت دچار جوش یا آکنه نباشد از چنین عارضه‌هایی نیز جلوگیری می‌شود.

همچنین سبب درخشان‌تر یا روشن‌تر شدن پوست می‌شود که پس از اتمام فیشیال چنین تغییراتی را مشاهده خواهید کرد.

آیا فیشیال پوست صورت به رفع چین‌وچروک صورت کمک می‌کند؟

همانطور که گفته شد فیشیال پوست می‌تواند تمامی مشکلات پوستی را برطرف کند، اما این روش به تنهایی نمی‌تواند بر مشکلات اساسی پوست، مانند چین‌وچروک اثر بخش باشد. برای رفع این مشکل بهتر است در کنار فیشیال درمان‌های بیشتری، مانند لیزر درمانی یا لایه‌برداری شیمیایی جهت رفع چین‌وچروک برای مراجعه کنندگان انجام گیرد.

آیا فیشیال صورت برای آقایان نیز انجام می‌شود؟

فیشیال آقایان بسیار شبیه به خانم‌هاست، اما برخی از فرمول‌هایی که در آن به کار رفته، کمی متفاوت‌تر است. به‌طور مثال آقایان بیشتر با مشکلاتی از قبیل سوزش پوست به‌دلیل استفاده از ژیلت، حساسیت پوستی و…روبرو هستند، به همین جهت تمرکز بیشتری برای درمان این نوع عارضه‌ها برای آقایان وجود دارد.

کلام آخر

اهمیت و رسیدگی به پوست می‌تواند در هر چه زیباتر به نظر رسیدن شما نقش موثری داشته باشد. مراقبت‌های پوستی و رسیدگی به پوست تنها برای مشکلات پوستی طراحی نشده است، بلکه با انجام فشیال می‌توانید از بسیاری عارضه‌ها، مانند آکنه یا جوش که به‌دنبال آلودگی‌های صورت ایجاد می‌شود، جلوگیری کنید. با اهمیت به پوست خود می‌توانید پوستی شاداب و جوان داشته باشید.