آیا از وجود موهای زیر بغل ناراحت هستید؟ لیزر موهای زائد زیربغل یک روش ایمن و کارآمد برای از بین بردن طولانی مدت مشکل مو است. فراوانی موهای ناخواستۀ تیره روی دست‌ها می‌تواند شرم‌آور باشد. از بین بردن موهای زیربغل یک روند خسته‌کننده است. روال مراقبت از پوست شما چگونه است؟ آیا هرروز اصلاح می‌کنید یا هرچند هفته اپیلاسیون انجام می‌دهید؟ تراشیدن مکرر موهای زیربغل باعث می‌شود آن منطقه مستعدِ ابتلا به موهای زائد، کیست و سوختن تیغ نیز ​​باشد.

اگر تیغ موجب سوختگی پوست شما می‌شود و می‌خواهید موهای ناخواستۀ خود را به روش‌های دیگر و به‌طور کامل از بین ببرید، وقت آن است که لیزر را امتحان کنید. زندگی خود را تصور کنید بدون این‌که موها را از ناحیۀ زیربغل مرتب کنید.

این روش در مورد زنان و همچنین مردان نتایج بسیار خوبی می‌دهد. متخصص با تجربۀ پوست در تهران واقع در کلینیک ونک، با استفاده از لیزرها موهای زائد می‌توانند به‌راحتی موهای ناخواستۀ زیربغل را درمان کنند. این درمان سریع و تقریبا بدون درد است.
در لیزر موهای زائد زیر بغل ابتدا موهای زیر پوستی از بین می‌رود و کاملا ریخته می‌شود. پس از آن منافذ پوست بسته می‌شوند و پوستی کاملا صاف باقی می‌ماند.

لیزر موهای زیربغل چگونه کار می‌کند؟

اساس کار لیزر برای از بین بردن موها، بسیار ساده است. لیزر پالسِ انرژی نور را در اعماق پوست ساطع می‌کند، جایی که فولیکول مو را از بین می‌برد. پس از آنکه فولیکول‌های مو از بین می‌رود، مو نمی‌تواند دوباره رشد کند.

لیرز موهای زائد زیر بغل

مراحل رشد مو

مو در سه مرحله رشد می‌کند:

  • مرحلۀ رشد فعال
  • مرحلۀ انتقال
  • مرحلۀ استراحت

لیزر تنها در مواقعی که مو در مرحلۀ رشد است، مؤثر واقع می‌شود. هنگامی ‌‌که مو در حال تغییر و استراحت است، لیزر نمی‌تواند به ریشۀ مو آسیب برساند. برای اطمینان از اینکه لیزر برای رفع موهای زائد مؤثر است و مرحلۀ رشد را مورد هدف قرار می‌دهد، بیمار باید چندین جلسۀ درمانی را در چند هفته طی کند. این کار باعث می‌شود که بدن استراحت کند و به تکنسین لیزر هم اجازه می‌دهد تا در مرحلۀ رشد، فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار دهد. در لیزر، باید از جدیدترین فناوری استفاده کنیم که ایمن‌ترین و موثرترین روش برای از بین بردن موهای ناخواستۀ زیربغل است.

عوارض جانبی لیزر موهای زیربغل چیست؟

ناحیۀ زیربغل جای بسیار دشواری برای از بین بردن موها است، عمدتا به این دلیل که پوست در این ناحیۀ نازک و لطیف است و موهایی که در اینجا رشد می‌کنند، اغلب ضخیم‌تر و متراکم‌تر از مویی است که در قسمت‌های دیگر بدن ظاهر می‌شود.

در طول درمان با لیزر چه انتظاری دارید؟

در هنگام لیزر زیربغل حداقل درد وجود دارد. در حقیقت، بسیاری از بیماران با پایان یافتن روند، متعجب می‌شوند. برخی از افراد بعد از درمان، دچار سوزشِ پوست می‌شوند و معمولا قرمزی و تورم مشاهده می‌کنند که به‌طور معمول طی چند ساعت از بین می‌رود. استفاده از بستۀ یخ در این مواقع مؤثر است. در کلینیک ونک شما می‌توانید یکی از بهترین خدمات لیزر موهای زائد در تهران را دریافت کنید.

علاوه بر از بین رفتن مو ممکن است برخی افراد تغییر موقت رنگ‌دانه‌های پوستی را تجربه کنند، ممکن است پوست تیره یا روشن شود و این تغییر پس از گذشت چند روز به‌حالت عادی برمی‌گردد. در موارد نادر، برخی از افراد واکنش‌های شدیدتری مانند زخم‌، تاول و تغییر بافت پوست را تجربه می‌کنند. این عوارض جانبی اگرچه ممکن است رخ دهد اما بسیار نادر است.

با لیزر موهای زائد ممکن است کمی اذیت شوید، اما بهتر است این هزینۀ جزئی را بپردازید تا دیگر نیازی به مقابله با موهای زائد نداشته باشید. در لیزر موهای زیربغل بهتر است که انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید و قبل از شروع درمان با یک متخصص صحبت کنید و بدانید که قبل، حین و بعد از درمان ممکن است چه اتفاقی برای شما رخ بدهد. مشاورۀ اولیه برای بهتر طی کردن دورۀ درمان بسیار مؤثر است. همیشه اطمینان حاصل کنید که تکنسین لیزر شما مجوز داشته باشد و از همه مهم‌تر، نظر صادقانۀ پزشکان را در مورد اینکه چقدر آنها فکر می‌کنند درمان شما مؤثر باشد، بپرسید.

آیا درمان با لیزر تأثیر یکسانی روی افراد می‌گذارد؟

لیزر موهای زائد روی افرادی که پوست متناسب با دستگاه و موهای تیره دارند، بهتر عمل می‌کند. از تکنسین خود سؤال کنید که آیا آنها فکر می‌کنند که شما کاندیدای خوبی برای این روش هستید و آیا این روش روی پوست شما کار می‌کند یا خیر. کلینیک‌های حرفه‌ای شما را در مسیر درست راهنمایی کرده و به شما کمک می‌کنند تا بهتر تصمیم بگیرید.