فیلر

فیلرها (1): اصول کلی

فیلر چیست؟

فیلر یعنی پر کننده! ازفیلرهای مختلف برای پر کردن فرورفتگی های پوست مثل چین های پوست صورت یا شکل دادن به برخی نواحی بدن (مثل لب و گونه) استفاده می شود. فیلرها انواع مختلفی دارند، به عنوان مثال چربی نوعی فیلر است که از بدن خودتان گرفته می شود و می توان آن را در نواحی مختلف تزریق کرد. ژل هم یک نوع فیلر است که معمولا دائمی است و از بین نمی رود و بهتر است از آن استفاده نشود. در حال حاضر از جمله رایجترین فیلرهای مورد استفاده می توانیم اسید هیالورونیک را نام ببریم که فیلری کم عارضه و طبیعی است  و اگر درست تزریق شود، نتایج خوبی در انتظار شما خواهد بود. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد اسید هیالورونیک صحبت می کنیم.

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که در پوست شما وجود دارد و سبب قوام پوست می شود، در ضمن نقش تغذیه ای هم دارد و به سبب توانایی جذب آب، به پوست حجم هم می دهد. همین ماده یعنی اسید هیالورونیک را بطورمصنوعی تولید کرده اند و بصورت فیلر در سرنگ های آماده برای تزریق توسط پزشک متخصص پوست آماده نموده اند. انواع اسیدهای هیالورونیک وجود دارند که از نظر فرمول، غلظت و ماندگاری با هم فرق دارند. برای انتخاب اسید هیالورونیک مناسب حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. اسید هیالورونیک ماده ای بدون رنگ و شفاف و ژله ای شکل است.

روند افزایش سن در صورت چگونه است؟

با افزایش سن بتدریج پوست نازک می شود و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. می دانید چرا؟ برای این که با افزایش سن برخی از مواد مهم پوست نظیر کلاژن، اسید هیالورونیک و الاستین کم می شوند. این  مواد درحالت طبیعی به پوست قوام می دهند و مانع شل شدن آن می شوند. یادتان باشد، برخی عوامل خارجی مانند نور آفتاب یا سیگار کشیدن سبب سرعت گرفتن روند پیری پوست می شوند. انقباض عادتی عضلات صورت درهنگام نشان دادن احساسات مختلف (مانند اخم کردن) هم می تواند در ایجاد چین های صورت نقش داشته باشد. البته برای برطرف کردن این نوع چین های حرکتی بهتر است از تزریق بوتاکس استفاده شود. با افزایش سن اتفاق نامطلوب دیگری هم می افتد:حجم بافت صورت کم می شود، زیرا بافت چربی زیر پوست تجزیه و در برخی مناطق جابجا می شود: در حقیقت وقتی سن بالا می رود، توده بافت در ناحیه گونه ها به سمت پائین جابجا می شود. وقتی جوان هستیم، گونه هایمان برجسته هستند و چانه مان کوچک است، برعکس وقتی که سن بالا می رود، به سبب جابجایی بافت نرم، گونه ها صاف می شوند و پائین صورت حجم بیشتری پیدا می کند.

تزریق اسید هیالورونیک چگونه می تواند به جوانسازی صورت کمک کند؟

تزریق فیلرهای پوستی یکی از رایجترین روشهای زیباسازی و جوانسازی است و در آمریکا بعد تزریق بوتاکس، دومین روش جوانسازی و زیباسازی به شمار می رود. با تزریق انواع فیلرها می شود چین ها و چروک های پوست صورت را برطرف کرد (کم کردن خط خنده)، به صورت حجم داد (برجسته کردن گونه ها) یا شکل بخش های مختلف صورت را مشخص تر کرد (شکل دادن و حجم دادن به لب ها). در ضمن برخی از فیلرها، پوست را وادار به کلاژن سازی می کنند و بدین ترتیب روند افزایش سن را معکوس می نمایند. اجازه بدهید تا پزشک متخصص پوست در مورد نوع فیلر مناسب برایتان توضیح بدهد و بعد فیلر مناسب انتخاب کنید و معجزه جوانسازی را تجربه کنید.

کلینیک تخصصی و زیبایی ونک – دکتر مهدی ایزدی (متخصص پوست و مو)

در صورت تمایل به دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:

۱۳۹۸-۲-۵ ۰۸:۵۴:۵۵ +۰۰:۰۰